Produkty
Witamina B12 Metylokobalamina Witamina B12 MSE
Witamina K2 MK7 Witamina K2 MK7
Witamin D3 Witamina D3
Kolagen Platinum 50ml, 100ml, 200ml
Kolagen Silver 50ml, 100ml, 200ml
Kolagen Graphite 50ml, 100ml, 200ml
Colvita 60, 120 kaps
Witamina C Colway 100 kapsułek
Olej konopny CBD Witamina B12 MSE
Witamina B 17 Witamina B12 MSE
Migrena - Złocień Maruna Migrena
Młody Jęczmień Młody Jęczmień
Krem nawilżający na dzień 50ml
Krem regenerujący na noc 50ml
Eliksir pod oczy 15ml
Kolagenowy balsam do ciała
Serum wyszczuplające 200ml
Olej Arganowy 60, 120 kaps
Jagody Goji 60, 120 kaps
Ekstrakcja z suszu konopnego
Srebro koloidalne Srebro koloidalne
Różeniec Górski z Syberii
Peeling do twarzy 100ml
Maska kolagenowa z nanozłotem
Tonik do twarzy 125ml
Kolagenowy żel do mycia twarzy 200ml
Masło Shea 100 ml
Miód Manuka Miód Manuka
Oregano 100%
Zestaw do pielęgnacji twarzy
Herbatki Ayurwedyjskie Stres
Różeniec Różeniec
Witamina K2 MK7
Witamina K2
Witamina K2 – mimo że mało znana – jest niezbędna dla zachowania zdrowych kości oraz zdrowego układu krążenia. W wielu badaniach wykazano jej ogromne znaczenie w leczeniu innych chorób takich jak:
osteoporoza
miażdżyca i choroby serca
cukrzyca
stwardnienie rozsiane
reumatoidalne zapalenie stawów
choroba Alzheimera
kamienie nerkowe
nowotwory (w szczególności płuc, piersi, prostaty, wątroby i białaczki)
starzenia się organizmu
zębów
żylaków
zmarszczki
W 2011 roku opublikowano raport w którym wykazano, że kobiety które przyjmowały preparaty z dodatkową ilością wapnia, aby leczyć lub zapobiegać osteoporozie, były bardziej narażone na zawał serca, udar czy miażdżycę, niż te kobiety które tego wapnia nie suplementowały.
Autorzy tego badania (jak i trzech kolejnych które potwierdziły te odkrycie) wyraźnie sugerują, aby nie brać suplementów wapnia.
Po takich publikacjach można się nieźle pogubić, bo albo w jakiś dziwny sposób te badania były ustawione, albo coś z tym wapniem jest nie tak. Okazuje się, że badania nie były ustawione i to problem leży po stronie wapnia, a dokładnie jego wchłaniania (tzw. paradoks wapniowy).
Nasze kości to nie tylko sam wapń i nie możemy ich wzmacniać dostarczając jego duże ilości. Kość to 12 minerałów które występują w znacznych ilościach i wiele innych które występują śladowo. Są to przede wszystkim: wapń, potas, magnez, mangan, krzem, żelazo, cynk, selen, bor, fosfor, siarka czy chrom.
Jeśli tych minerałów od lat brakuje w naszym pożywieniu, to skąd organizm ma je wziąć, aby wzmocnić tkankę kostną?
Kości, podobnie jak każdy inny organ w ciele ciągle ulegają odnowieniu. Stare komórki są wymieniane na nowe. Żeby komórki kości odnowiły się w tym miejscu w którym trzeba, potrzebne jest białko o nazwie osteokalcyna. Jej zadaniem jest wbudowanie wapnia do kości. Oczywiście, jest to ogromne uproszczenie, ale nie chodzi tu o opisanie pełnej reakcji, a jedynie zasygnalizowanie, że ma to miejsce.
Osteokalcyna w organizmie jest uśpiona, a pobudza ją do działania właśnie witamina K2. Dzięki przyjmowaniu witaminy K2, wapń jest przekierowywany do kości i zębów. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Witamina K2 aktywuje również inne białko które powoduje, że wapń który już się osadził w naszych tętnicach jest z nich wymiatany. Gdy do tego dołączymy witaminę C i dwa aminokwasy: lizynę i prolinę, to uaktywniamy proces czyszczenia tętnic z płytki miażdżycowej. Czasami da się usłyszeć głosy, że nie da się cofnąć miażdżycy. To nie prawda. Jest wiele udokumentowanych przypadków cofnięcia złogów miażdżycowych. Trzeba tylko zastosować odpowiednie ilości witamin, mikroelementów i aminokwasów. Wracając do witaminy K2, gdy mamy niedobory tej witaminy to dodatkowy wapń dostarczony do organizmu za bardzo nie wie co z sobą począć. Wtedy postanawia odłożyć się w tkankach miękkich i szczególnie lubi nasze tętnice i mózg. W taki właśnie sposób powstaje płytka miażdżycowa. Płytka (blaszka) miażdżycowa to nie jest – jak nam się wmawia – sam cholesterol. Płytka, to nic innego jak kość. Zbadano w laboratoriach takie płytki, i ich struktura jest identyczna jak struktura naszych kości. Twarda, zbita i posiadająca szpik kostny. Czy samo dostarczenie witaminy K2 pomoże usunąć osteoporozę? Niestety nie. Byłoby to za piękne, ale znam przepis który pomógł już wielu ludziom cierpiącym na osteoporozę. A wygląda on tak:
Zrób badanie i określ poziom witaminy D3 oraz magnezu
Zastosuj suplementację magnezu za pomocą moczenia nóg w 10% – 20% roztworze chlorku magnezu sześciowodnego (MgCl2*6H2O). Stosujemy tylko gatunek CZDA (Czysty Do Analizy). Dawka: 10% roztwór: 100g chlorku magnezu na 1l wody.(20% roztwór: 200g chlorku magnezu na litr wody).
Dołączamy suplementację witaminą D3 oraz K2 (obie w tym samym czasie)
Wprowadzamy suplementy* wapnia.
*Suplementy to nie tylko tabletki. Suplementy, to również określone zioła, rośliny, ziarna itp. mające duże dawki potrzebnych związków. Suplement = pokarm.
Jak widzicie, na początku nie stosujemy w ogóle wapnia. Wapń jest na samym końcu. Na początku musimy dostarczyć magnez. Dlaczego? Ponieważ równowaga magnezu i wapnia musi być zachowana (pięć jednostek magnezu na 100 jednostek wapnia). Jak brakuje magnezu, to organizm w jego miejsce wbudowuje to co ma. A że wapń jest najbardziej podobnym pierwiastkiem do magnezu to organizm zabiera go z kości.
Warto też wspomnieć, że magnez z organizmu ubywa bardzo szybko. Wystarczy nadmiar stresu, ciężka praca fizyczna bądź umysłowa, kawa, cola itp. Niestety brak magnezu kończy się dla nas bardzo źle.
Dostarczając organizmowi magnez + witaminę D3 i K2 organizm zacznie wyrzucać nadmiar wapnia z tkanek miękkich, i przesuwać go do kości i zębów. Dlatego na początku nie ma potrzeby dostarczania zbyt dużo wapnia z diety.
Przyjmując witaminę D3 (min. 1500 j.m) należy zwiększyć przyjmowanie witaminy K2 do 200 – 300 mikrogramów. Profilaktycznie wystarczy 100 mikrogramów na dobę.
Witamina K1 i K2
Witamin z serii K jest aż 7 rodzai, ale nas interesują (są najważniejsze) tylko dwa: K1 i K2.
Witamina K1 i K2 to znacząco różniące się witaminy. Niestety najbardziej rozpowszechniona jest witamina K1. Pytając w aptece o witaminę K2 raczej na 99% jej nie dostaniemy.
Dawkowanie witaminy K1 oraz witaminy K2 jest również zupełnie inne. Witamina K1 w organizmie ulega recyrkulacji i dlatego wystarczają jej małe ilości, natomiast witaminy K2 potrzeba profilaktycznie 50 – 100 mikrogramów dziennie, a w chorobie nawet 500 mikrogramów na dobę.
Naturalną Witaminę K2 MK7 możesz kupić tu -->
Pozytywne oddziaływanie witaminy K2 jest dużo większe niż tylko w przypadku chorób kości, zębów czy serca. Wykazano, że bardzo skuteczna jest w przypadku astmy, choroby Alzheimera, niektórym nowotworom, stwardnieniu rozsianym, a nawet starzeniu się organizmu. Dowiedziono również, że zmniejsza stany zapalne w stawach, także niezbędna jest dla osób cierpiących na reumatyzm.
Panie zapewne się ucieszą, ponieważ witamina K2 pomaga znacząco zredukować zmarszczki.
K2-MK4 i K2-MK7
Witamina K1 występuje tylko w jednej formie, za to K2 występuje aż w dwóch. Wersja pierwsza to K2-MK4, a druga K2-MK7. MK4 jest produkowana w tkankach zwierzęcych a jej głównym źródłem jest wątróbka z gęsi, masło czy żółtko jaj. Wersja MK7 powstaje pod wpływem bakterii Bacillus subtilis. My skupimy się na wersji MK7 gdyż ma dużo więcej zalet niż MK4.
K2-MK7
Suplementując wersję K2-MK7 wystarczy przyjąć ją raz dziennie, gdyż dużo dłużej pozostaje w organizmie niż MK4. W preparacie dr. Ratha Osteoforte występuje wersja MK-7 (jako menachinon 7).
Badania wykazały, że przyjmowanie tej wersji witaminy K2 (MK7) ma ogromne znaczenia dla naszego serca i całego układu krążenia. Bardzo szczegółowo przebadano i stwierdzono, że zapobiega stwardnieniu tętnic oraz powstawaniu choroby wieńcowej. Pomocna w tym jest dzienna dawka 50 – 100 mikrogramów.
Badania wykazały, że witamina K2-Mk7, pozostaje biologicznie aktywna w organizmie dużo dłużej, niż wersja MK4. Stwierdzono, że mierzalny poziom K2 (MK-7) jest wykrywalny nawet po 72 godzinach od spożycia.
A teraz dobra wiadomość dla osób chorych na cukrzycę. Wystarczy tydzień podawania witaminy K2, aby zredukować poziom insuliny po posiłku, aż o połowę. Dzieje się tak dlatego, że witamina K2 pomaga insulinie w wykonaniu jej pracy.
Najbogatszym poznanym źródłem witaminy K2 w wersji MK7, jest potrawa z przefermentowanych nasiona soi znana jako natto. Niestety, natto ma ta silny i mało atrakcyjny zapach, że w innych krajach się nie przyjęło.
Gdzie w organizmie jest najwięcej witaminy K2
Oto lista:
kości
trzustka
mózg
nerki