Andromeda

Jul 5, 2014

Essiac

HERBATKA ESSIAC

ESSIAC® jest jedną z takich naturalnych mieszanek ziołowych. Rene Caisse, kanadyjska pielęgniarka, która poświęciła życie ludziom cierpiącym, przekazała recepturę mieszanki ziołowej ESSIAC® za symbolicznego dolara w 1977 roku firmie Resperin Corporation w Kanadzie. ESSIAC® wywodzący się z Resperin Corporation jest sporządzony według oryginalnej receptury Rene Caisse. Zgodnie z recepturą Rene Caisse, stosowaną od 1922 roku - ESSIAC® - jest czteroskładnikową mieszanką sproszkowanych ziół, połączonych ze sobą w ściśle określonych proporcjach dla osiągnięcia maksymalnego efektu synergii (współdziałania). Czynniki roślinne zawarte w preparacie używane w medycynie naturalnej niezależnie od siebie od setek lat, pomogły tysiącom ludzi na całym świecie, okazały się skuteczne również w połączeniu z lekami lub środkami leczniczymi. ESSIAC® - herbatka ziołowa - jest wykonywana w 100% z czystych ziół najwyższej jakości (mikrobiologicznie oznaczanych). Tylko wybrane gatunki niżej wymienionych roślin, są zbierane w okresie ich szczytowej wartości i wykorzystywane do produkcji mieszanki.

Zioła te przyjmowane w odpowiednich ilościach wykazują zdolności pobudzania całego organizmu, oczyszczania z zalegających toksyn. Przyjmujący je mogą mieć uczucie odnawiania, a także poczucie przypływu energii i odmładzania.

Znana i stosowana na świecie od prawie 80 lat herbatka ziołowa ESSIAC® jest w opinii wielu ludzi (tak przyjmujących ją jak i lekarzy) pomocna w przypadkach różnego rodzaju schorzeń. W skład tego suplementu wchodzą: szczaw polny, korzeń łopianu, kora wiązu czerwonego oraz korzeń rzewienia zwanego też rabarbarem indiańskim. Bardzo ważną rzeczą jest odpowiedni dobór i proporcje wchodzących w skład oryginalnej formuły ESSIAC® ziół. To właśnie te czynniki stanowią o pozytywnym i efektywnym działaniu ESSIAC®.

Niestety, w Polsce pojawiły się już produkty nie mające nic wspólnego z prawdziwą herbatką ziołową ESSIAC® , a jednak (bezprawnie) przypisujące sobie jej właściwości. Zmiany lub "udoskonalenia" w przepisie ziołowym mogą i często doprowadzają zlikwidowania działania konkretnych składników. Charakterystyczną wspólną cechą dla tych wszystkich innych produktów jest odwoływanie się do oryginalnego ESSIAC® - jego nazwy, składu i działania.

Znane są nam przypadki osób stosujących herbatkę ziołową ESSIAC® w przypadku konkretnych dolegliwości. ESSIAC® pomógł im właśnie w tym celu dla jakiego rozpoczęli kurację. Ale musimy wiedzieć, że na tym nie kończą się dobroczynne efekty stosowania tego suplementu. Oczyszczające i wzmacniające działanie ziół wchodzących w skład ESSIAC® odnosi się do całego organizmu. Możliwe, że dla osób stosujących ESSIAC® stanie się to widoczne dopiero po pewnym czasie. Dla uzyskania jak najlepszych efektów herbatka ziołowa ESSIAC® powinna być stosowana w odpowiednich ilościach przez dłuższy okres czasu.

 

Obecnie w Polsce, tak samo jak od szeregu lat w Kanadzie, Irlandii, Grecji, Włoszech, Belgii i innych krajach Unii Europejskiej i świata jest ziołowym suplementem diety o działaniu wspomagającym system immunologiczny.

 

Większość jednak osób, które nabywają ESSIAC® zarówno w Kanadzie jak i w Polsce oraz wielu innych krajach - stosuje go w znacznie poważniejszych dolegliwościach i chorobach. Różnego rodzaju schorzenia spowodowane są zachwianiem równowagi biochemicznej i osłabieniem naturalnej odporności organizmu.

 

Składniki zawarte w ziołach uzupełniają brakujące elementy, przywracają prawidłowe funkcjonowanie organizmu; pobudzają mechanizmy obronne i wspomagają nas w walce z chorobą.

 

Zioła zawarte w składzie ESSIAC®, stanowią znakomite uzupełnienie leczenia podstawowego, farmakologicznego, chirurgicznego i innych, które zawsze należy kontynuować.

 

ESSIAC® - Sposób parzenia:

1.     Do garnka z pokrywką o pojemności minimum 3 litra ze szkła żaroodpornego lub do emaliowanego (absolutnie nie może być to garnek aluminiowy lub inny metalowy  tzw. nierdzewka) wlać 2,5 l. "dobrej" wody (mineralna niegazowana , źródlana lub wodociągowa ozonowana) i doprowadzić do wrzenia.

2.     Zdjąć garnek z ognia,  delikatnie wsypać całą zawartość opakowania preparatu ESSIAC® do wrzątku ciągle mieszając. Przykryć garnek przykrywką.

3.     Rozpocząć  delikatne gotowanie, na małym ogniu, pod stałą kontrolą  przez 15 min.

4.     Przykryte naczynie odstawić na 4 godziny.

5.     Po zamieszaniu zawartość naczynia doprowadzić do wrzenia, delikatnie gotować przez 10 min.

6.     Przykryte naczynie odstawić na 6 - 8 godzin.

7.     Po zamieszaniu zawartość naczynia ponownie podgrzać prawie do 100°C pod stałą kontrolą - nie dopuszczając do wrzenia.

8.     Odstawić garnek z naparem pod przykryciem na około 20 minut, aż osad opadnie.

9.     Przygotować w międzyczasie odpowiednią ilość małych słoików z zakrętkami (np. typu twist) wyjaławiając je przez wyparzenie  lub wyżarzenie w piekarniku.

10.   Zlać jeszcze gorący, odstany napar do jeszcze gorących słoików,  starając się nie zmącić zawartości. Naparu nie należy cedzić.  Niewielka ilość osadu jest dopuszczalna. Słoiki kolejno hermetycznie zamykać zakrętkami .

11.   Po ostygnięciu słoiki z naparem przechowywać w lodówce w temperaturze około 4°C.

12.   Po wyjęciu jednego słoika z lodówki odmierzyć odpowiednią ilość naparu i połączyć z taką samą ilością gorącej wody (1:1)  w celu ogrzania naparu.

13.   Zakręcony słoik ponownie umieścić w lodówce.

Herbatkę ESSIAC® należy pić na czczo, ciepłą 2 - 3 razy dziennie po 60 ml naparu. Najlepiej  pić ją małymi łyczkami, przetrzymując jak najdłużej,  w jamie ustnej zanim ją połkniemy.

Herbatkę ESSIAC® należy wypijać 2 godziny przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.  W tej dwugodzinnej przerwie można, ewentualnie, pić inne płyny takie jak: woda mineralna niegazowana,  naturalne, niekonserwowane soki owocowe lub warzywne.

Herbatki ESSIAC®  nie należy słodzić, gdyż cukier neutralizuje jej liczne właściwości.

Z jednego opakowania preparatu ESSIAC® otrzymujemy około 2 litrów naparu, bowiem część wody odparowuje, a część pozostaje jako składnik osadu.  Mniejsza ilość płynu dowodzi, iż gotowanie było zbyt intensywne.

Herbatka ziołowa ESSIAC® nie powinna być stosowana przez kobiety ciężarne oraz matki karmiące i dzieci do 10 roku życia.

W ciągu doby nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia ( 300 ml.).

« Powrót

Copyright 2020. All rights reserved.

made by Esencja Studio