Andromeda

sie 4, 2014

Nanokoloidy - alternatywa dla kosmetyków?

NANOKOSMETYKI

 

W kosmetologii oraz szeroko rozumianej prewencji zdrowia producenci wykorzystują niezwykłe właściwości niezwykle małych drobinek metali rozprowadzonych w demineralizowanej wodzie do produkcji cennych i bardzo skutecznych produktów ochronnych i kosmetycznych

 

Nanotechnologia - co to jest?

 

Nanotechnologia to nowoczesna szeroka dziedzina nauki, stwarzająca nieograniczone możliwości.  Pojęcie to jest najczęściej definiowane jako otrzymywanie i zastosowanie struktur, których co najmniej jeden wymiar jest wyrażany w nanometrach. Najczęściej, wymiary tych struktur zawierają się w przedziale od l do 100 nm (rzadziej do kilkuset nm).

 

To rewolucja w dziedzinie materiałów, których struktury i elementy wykazują osobliwe i doskonale rozwinięte fizyczne, chemiczne oraz biologiczne właściwości, w których zachodzące procesy spowodowane są ich nanorozmiarami.

 

Podstawowym celem nanotechnologii jest wykorzystanie tych właściwości poprzez osiągnięcie kontroli na poziomie atomowym i molekularnym cząsteczek oraz opracowanie skutecznego sposobu ich wytwarzania i wykorzystania.

 

Nanokoloidalne roztwory metali szlachetnych, to niezwykle małe klastery składające się z około 100 atomów każdy, zawieszone w idealnie czystej zdemineralizowanej wodzie. W koloidach cząstki metali stanowią zdecydowanie większą część procentową od ich jonów.

 

Określa się je jako NIEJONOWE, co oznacza, że silnie zdyspergowana faza metaliczna takich koloidów nie zawiera chemicznie przyłączonych ujemnych grup anionowych, sam zaś metal nie występuje tutaj w postaci dodatniego kationu. Produkowane nanocząsteczkowe koloidy metaliczne nie zawierają typowych zanieczyszczeń powierzchniowych, jakie towarzyszą koloidom wytwarzanym chemicznie.

 

Każdy z nanokoloidów ma też nieco inne właściwości:

 

Srebro koloidalne jest bardzo silnie bakteriobójcze i nieco słabiej działa grzybobójczo,

Miedź koloidalna natomiast ma najsilniejsze działanie grzybobójcze, ale nieco słabsze bakteriobójcze,

Złoto ma wielką łatwość wnikania do wnętrza komórek organizmu i działa na nie, silnie pobudzająco i regenerująco, słabiej natomiast działa biobójczo,

Platyna jako jedyna wspomaga proces katalicznego niszczenia komórek rakowych i odnawia zdeformowane komórki np. skóry.

Poniżej kolejno informacje szczegółowe:

Srebro nanokoidalne

Srebro to pierwiastek chemiczny o symbolu Ag, który pochodzi od łacińskiej nazwy srebra – argentum. Należy do metali o szczególnych właściwościach i zastosowaniu. Tą szczególną właściwością, o której mało kto wie, jest jego bakteriobójczość. A historycznie, jest jednym z najdawniej znanych i wykorzystywanych metali w tym zakresie.

Już w starożytnym Egipcie zanurzano srebrne sztaby w wodzie, którą spożywano jako lekarstwo na wrzody żołądka, a rzymscy legioniści przykładali do ran srebrne monety, aby przyspieszyć ich gojenie. W średniowieczu bogaci rodzice dawali swoim dzieciom srebrne łyżeczki do ssania – jako zabezpieczenie przed zarazą i chorobami.

Prawdziwe srebro nanokoloidalne jest najrzadziej spotykanym typem srebra koloidalnego znajdującego się na rynku. Wynika to ze złożonego procesu produkcyjnego i wysokich kosztów produkcji.

Nanocząsteczkowe koloidy srebra, które możesz zakupić --> TU wytwarzane przez firmę NANO-TECH POLSKA Sp. z o. o. i posiadają wysoką stabilność czasową, co czyni je niemal zupełnie niewrażliwymi na działanie kwasów nieorganicznych, bądź organicznych.

Szczególnie chodzi tutaj o reagowanie nanosrebra z kwasami azotowym i azotawym (HNO3 i HNO2) i jego utlenianie pod wpływem światła w wypadku innych producentów koloidów.

W badaniach porównawczych rozpuszczano w tych kwasach monetę srebrną, zaś równolegle próbowano rozpuścić drobiny niechemicznego nanokoloidu srebra. Po jednej godzinie gotowania monety srebrnej w 30% kwasie azotowym, moneta uległa całkowitemu rozpuszczeniu, podczas gdy niechemiczne nanocząsteczki srebra pozostały w zasadzie bez zmian.

 

Takie właśnie, jak opisane wyżej kwasy organiczne, bądź też ich sole, występują w naturze w zbiornikach wodnych, ujęciach wodnych, oraz basenach kąpielowych. Ponieważ srebro nanocząsteczkowe niektórych producentów w praktyce zupełnie nie reaguje z tymi kwasami – więc jego stężenie z czasem się nie zmienia. Dezynfekujące działanie nanosrebra w zbiornikach wodnych jest, więc nie tylko skuteczne, ale i długotrwałe.

 

Właściwości Srebra koloidalnego:

- likwiduje bakterie powodujące rozkład potu i tym samym likwiduje jego nieprzyjemny zapach,

- służy jako ochrona przed pleśniami, grzybami, chorobami i jednocześnie pomaga je usuwać,

- jest nietoksyczna, nie podrażnia i nie wywołuje reakcji alergicznych.

- nie reaguje z kwasami organicznymi, oraz kwasem solnym. Kwasy te stanowią typowe składniki obecne wewnątrz trawiennego ludzkiego czy zwierzęcego układu pokarmowego.

Ta cecha produktu stanowi ważki czynnik, pozwalający na stosowanie nanosrebra w produkcji żywności, uzdatnianiu wody pitnej, uzdatnianiu wody w basenach kąpielowych, oraz w kosmetyce i farmacji. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż używane przez człowieka nanosrebro, nie tworzy groźnych dla życia azotanów, azotynów, oraz chlorków.

Cechy niechemicznego nanokoloidu srebra:

- bezpieczne i nietoksyczne
- bakteriobójcze - zabija ponad 650 patogenów (działa jak antybiotyk)
- niszczy grzyby i pleśń (zabija także pasożyty)
- wspomaga rozwój komórek
- nie akumuluje się w organizmie
- nie podrażnia błon śluzowych
- nie zawiera wolnych rodników
- oczyszcza wodę
- działa przeciwzapalne
- odkaża powierzchnie zewnętrzne
- nie reaguje z lekami
- jest bezpieczne dla kobiet w ciąży i matek karmiących
- bezbarwne, bez zapachu

Ze względu na silne działanie bakteriobójcze, srebro koloidalne okazało się wysoce skuteczne w zapobieganiu i leczeniu infekcji i chorób, łącznie z AIDS, gronkowcami i paciorkowcami.

Nanokoloidalne srebro stosowane jest poprzez nanoszenie roztworu bezpośrednio na skórę przy pomocy kataplazmów (okładów) lub rozpylacza (spray). w przypadku takich podrażnień jak :

- oparzenia (w tym słoneczne)
- trądzik, wysypka, swędzenie skóry
- opryszczka, kurzajki, ospa wietrzna
- brodawki miękkie skóry
- infekcje uszu i oczu
- ostre zapalenie spojówek
- zapalenie skóry
- otwarte rany i skaleczenia
- ukąszenia owadów

Można też spryskać nanokoloidami srebra różnego rodzaju powierzchnie, w celu wyeliminowania nadmiaru bakterii i wirusów. Także  sanitariaty: umywalkę, wannę, brodzik maszynkę do goleniaa nawet szczoteczkę do zębów, czy wnętrze naszej pralki ( dodając łyżeczkę produktu w miejsce płynu do płukania tkanin ). Idealny jest także jako antyperspirant.

Srebro koloidalne możesz kupić w sklepie Andromeda.sky-shop.pl 

 

Złoto koloidalne

Złoto jest pierwiastkiem chemicznym o symbolu Au – łacińska nazwa aurum. Złoto jest odporne na działanie czynników atmosferycznych i prawie wszystkich kwasów. Rozpuszcza się: w wodzie królewskiej (1 część kwasu azotowego i 3 części kwasu solnego), w mieszaninie kwasu azotowego i siarkowego, w kwasie selenowym, w rtęci tworząc tzw. amalgamat, w kwasie solnym w obecności ozonu, w cyjankach tworząc cyjanek złota.

Już w starożytności uważano złoto za minerał mający cudowne właściwości przywracania zdrowia i młodości. Złoto nanokoloidalne działa na zasadzie pompy jonowej: przyspiesza migrację składników aktywnych, wymianę jonową (głównie mikroelementy), stymuluje proces oczyszczania organizmu drogą skórną. Stymuluje syntezę kolagenu, przyczyniając się do rekonstrukcji tkanki skórnej. Woda z nanokoloidami złota działa kojąco i antybakteryjnie. Uzyskuje się dzięki niej wrażenie rozświetlonej, pełnej blasku cery. 24 karatowe złoto stosuje się w kosmetologii do zabiegów upiększania: złoto zmniejsza powstawanie zmarszczek regeneruje już istniejące, a ponadto nawilża skórę i likwiduje przebarwienia skórne. Nanokoloidy złota mogą być stosowane samodzielnie lub jako komponent do produkcji kosmetyków - można nimi zastąpić wodę lub hydrolat. Nanokoloid złota dodawany do kosmetyków może stymulować syntezę kolagenu i przyczyniać się do rekonstrukcji tkanki skórnej.

Zastosowania niechemicznego nanokoloidu złota:

- przeciwdziałanie i zmniejszenie już istniejących zmarszczek

- uzyskanie jednolicie rozświetlonej skóry

- niwelacja przebarwień

- oczyszczenia organizmu drogą skórną

- leczenia ropni, liszajów, przewlekłych wysypek i trądziku

- prewencyjne działanie antybakteryjne 

Złotokoloidalne możesz kupić w sklepie Andromeda.sky-shop.pl 

 

Miedź koloidalna

Miedź to pierwiastek chemiczny o symbolu Cu. Łacińska nazwa cuprum pochodzi od Cypru, gdzie już 1500 lat p.n.e. eksploatowano wielkie złoża miedzi. Znana była już w czasach prehistorycznych, prawdopodobnie była pierwszym metalem jaki wykorzystywali ludzie. Samorodków tego metalu używano np. do robienia grotów strzał już w czasach prehistorycznych.

Jako metal półszlachetny wykazuje dużą odporność na korozję. Pod wpływem tlenu atmosferycznego pokrywa się, chroniącą przed dalszą korozja, warstwą tlenku. Reaguje z fluorowcami, wilgotnymi fluorowdorami, siarką i dwutlenkiem siarki. Szybko rozpuszcza się w stężonym kwasie siarkowym i azotowym. Metal ten jest też ważny za dobry katalizator.

Zastosowania niechemicznego nanokoloidu miedzi:

Nanokoloid miedzi ma najsilniejsze ze wszystkich koloidów metali właściwości grzybobójcze  oraz silne działanie bakteriobójcze.

Miedź jest jednym ze składników ludzkiej krwi. Aktywuje enzym niezbędny do budowy erytrocytów, przez co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu krwiotwórczego.

Miedź konieczna jest dla absorpcji oraz metabolizowania żelaza oraz odgrywa bardzo istotną rolę przy utlenianiu witaminy C. Poprzez syntezę dopaminy wpływa na rozwój układu nerwowego, a poprzez syntezę kolagenu i elastyny - na regenerację tkanki łącznej.

Niedobór miedzi powoduje zaburzenia w procesach oksydacyjno-redukcyjnych, które objawiają się różnymi chorobami, jak np. anemie, ograniczenia wzrostu i płodności, zaburzenia sytemu nerwowego (migreny), choroby układu krążenia, a także osteoporoza.

Miedź jest potrzebna do metabolizmu białka i jako budulec specjalnych substancji tłuszczowych w mózgu. Ma działanie dezynfekujące, a w ciele jest częścią składową wielu przeciwciał zwalczających szereg chorób.

 

Ponadto miedź może być np. w formie aerozolu stosowana zewnętrznie, przede wszystkim jako skuteczny lek antygrzybiczny. Zewnętrzne stosowanie miedzi nanokoloidalnej polecane jest do:

- poprawy wyglądu skóry i włosów
- zapobieganiu otarciom i zaczerwienieniu skóry,
- poprawie wyglądu skóry w leczeniu przewlekłych grzybic skórnych
- w zwalczaniu owrzodzenia skórnego
- zwalczania wolnych rodników, a tym samym zapobiegania procesom starzenia się naskórka. 

Miedź ma też znakomite zastosowanie również jako składnik dezodorantów, gdyż redukuje nadmierną potliwość i eliminuje przykry zapach rozkładu potu.

Doskonałą Miedź koloidalną możesz kupić w naszym sklepie Andromeda.sky-shop.pl 

 

Platyna koloidalna

Platyna to pierwiastek chemiczny, którego nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa platyna, zdrobnienia słowa oznaczającego srebro. W postaci czystej jest to srebrzystobiały metal ciężki o gęstości 21.45 g/cm3, trudnotopliwy (1773.5 stopnia Celsjusza), stosunkowo miękkim, kowalnym, dość dobrze przewodzącym prąd elektryczny ( 9.81 mikrooma x centymetr ). Platyna jest metalem szlachetnym, ciężkim, trudnotopliwym, ułatwiającym wiele reakcji chemicznych. Jest ona w wielu takich reakcjach katalizatorem czyli "przyspieszaczem". Platyna rozpuszcza się tylko w wodzie królewskiej będącej mieszanina kwasów : azotowego i solnego ( 1:3

Zastosowania niechemicznego nanokoloidu platyny:

Nanokoloid platyny stosowany zewnętrznie ma bardzo silne działanie dermatologiczne, dzięki czemu radykalnie zmniejsza przebarwienia naskórka. Ponadto działa odmładzająco oraz redukująco w odniesieniu do zdeformowanych komórek skóry. Można leczyć nim „plamy starzeniowe” czy inne różnego rodzaju przebarwienia skórne spryskując oczyszczoną skórę rano i wieczorem nanokoloidem platyny. Ponadto platynę nanokoloidalną możemy stosować do nawilżenia skóry i zmniejszenia różnego rodzaju podrażnień, gdyż m.in. kontroluje zdrowy wygląd oraz jędrność skóry. Zroszenie twarzy nanokoloidem platyny pozwala uzyskać wrażenie rozświetlonej, pełnej blasku cery. Nanokoloidy platyny mogą być stosowane samodzielnie lub jako komponent do produkcji kosmetyków - można nimi zastąpić wodę lub hydrolat.

Niejonowy nanokoloid platyny można stosować w celu:

- zmniejszenie przebarwień naskórka,
- nawilżania i ujędrniania skóry,
- leczenia łuszczycy
- zmniejszania podrażnień różnego pochodzenia,
- rekonstrukcji tkanki skórnej
- leczenia zdeformowanych komórek skóry
- rozświetlenia i dodania cerze blasku. 

Doskonałą Platynę niekoloidalną możesz kupić w naszym sklepie Andromeda.sky-shop.pl 

 

Z pośród dostępnych na rynku koloidów znacznie lepsze są nanokoloidy NIECHEMICZNE, co oznacza, że nie są wytwarzane w procesie chemicznym, ale w procesie fizycznym. Dzięki temu nie zawierają typowych zanieczyszczeń powierzchniowych, jakie towarzyszą nanokoloidom wytwarzanym chemicznie. Czystość oferowanych metali nanokoloidalnych wynosi 99.99 % metalu, takiego jak złoto, srebro, platyna czy miedź. Nanokoloidy występują w różnych stężeniach - im wyższe stężenie tym skuteczniejsze działanie produktu.

 

Źródła:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nanotechnologia

http://www.spent.pwr.wroc.pl/?page_id=13

http://nano-tech.pl/

http://zwierciadlo.pl/trendy/2011/uroda/cala-prawda-o-nanokosmetykach

« Powrót

Copyright 2023. All rights reserved.

made by Esencja Studio