Andromeda

Żylaki

Ile osób cierpi na żylaki kończyn dolnych

Żylaki kończyn dolnych – występowanie, objawy i przyczyny

Jak zapobiegać żylakom?

Włókna kolagenu stanowią ważny element śródbłonka naczyń żylnych, w tym zastawek żylnych. Odpowiednia ilość i jakość kolagenu w ściankach naczyń żylnych warunkuje utrzymanie ich prawidłowych funkcji i właściwości. Naczynia żylne zasobne w kolagen są sprężyste i elastyczne, przez co lepiej zapobiegają cofaniu się krwi w stronę serca. Dotychczasowe badania naukowe wskazują, że zawartość białek strukturalnych, takich jak elastyna i kolagen, jest zmniejszona w żylakach w porównaniu do żył zdrowych.

Ścianki żył wraz z wiekiem tracą swoją elastyczność i sprężystość oraz grubieją. Powstanie żylaków tłumaczy się zwyrodnieniem włókien kolagenowych i zanikiem komórek mięśniowych błony środkowej i zewnętrznej.

Kolagen naturalny Graphite to preparat bioaktywny wspomagający odbudowę włókien kolagenowych w tkance łącznej żył i skóry. Przy stosowaniu dwa razy dziennie skóra staje się bardziej wytrzymała i elastyczna, a ponadto żylak „chowa się” stając się tym samym mniej bolesny. Pierwsze efekty w postaci nawilżenia i ujędrnienia skóry można zaobserwować już po 2-3 tygodniach stosowania kolagenu naturalnego, a poprawa wyglądu miejsc występowania żylaków następuje po ok. 4 miesiącach.

Stosowanie: nakładać 2 razy dziennie na wilgotną skórę. (woda i temperatura naszego ciała powoduje lepsze wchłanianie preparatu).

Doskonałym uzupełnieniem kuracji kolagenem Graphit są kapsułki Colvita, jest to suplement diety zawierający kolagen trzeciorzędowy pozyskiwany ze skór rybich, ekstraktu alg morskich i naturalnej, bioprzyswajalnej witaminy E (alfa-tokoferolu).
Kolagen jest budulcem ścian naczyń i odpowiada za ich elastyczność, dlatego też ważne jest stosowanie kolagenu powierzchniowo (żel kolagen Graphit) oraz od wewnątrz (kapsułki Colvita).

Stosowanie: Zalecana dawka dzienna, to min. 2 tabletki, rano i wieczorem spożywane wraz z witaminą C.

Do walki z popękanymi naczynkami polecamy serum wyszczuplające, które obok funkcji redukowania tkanki tłuszczowej, poprawia mikrocyrkulację, co skutkuje realnym zmniejszeniem widoczności „pajączków”.

Stosowanie: 2 razy dziennie.

 Rola kolagenu w organizmie
 Mechanizm przyswajania kolagenu                                                    naturalnego
Graphite - skład i zastosowanie
 Dlaczego warto wspierać się suplementem                                  diety

 Kolagen Colvita - skład i działanie                                 
 Rola witaminy C w syntezie kolagenu
 Serum wyszczuplające

Zestawy dedykowane

Copyright 2023. All rights reserved.

made by Esencja Studio