Andromeda

Blizny - gojenie się ran

Blizna

to (łac. cicatrix) powstająca w procesie gojenia tkanka łączna, która zastępuje tkankę uszkodzoną przez uraz lub chorobę. Tworzenie blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną, tkanką ziarninującą (porastającą), z licznymi najpierw ułożonymi przypadkowo, potem już w sposób uporządkowany włóknami kolagenu. Blizna powstaje w miejscu zranienia lub innego uszkodzenia skóry.

Chociaż powstawanie blizn jest czymś całkowicie naturalnym i świadczy o zagojeniu się rany, wielu z nas chętnie pozbyłoby się tych mało estetycznych znaków na ciele. Istnieje kilka naturalnych, nieinwazyjnych sposobów, z których możemy skorzystać chcąc zlikwidować blizny.

Sposoby radzenia sobie z bliznami

Uscisk i masaż miejsc, gdzie znajduje się blizna

Już przez pierwszy rok, kiedy blizna ulega rozwojowi można wykonywać czynności wpływające na jej wygląd w przyszłości. Do jednej z takich czynności należy ucisk miejsca, w miejscu, gdzie blizna się znajduje. Masaż i ucisk należy wykonywać kilkakrotnie w ciągu dnia.

Maści i kremy do stosowania beżpośrednio na blizny

Bradzo dobre efekty przynosi stosowanie żelu kolagen. Fibroblasty czyli komórki produkujące kolagen w skórze pobudzone poprzez dostarczenie kolagenu z zewnątrz powodują znaczące uporządkowanie włókien kolagenowych. Blizny stają się wtedy znacznie wygładzone. Kolagen Naturalny Inventia działa rozjaśniająco, zmiękczająco oraz wygładzająco na stwardniałą i przerośniętą tkankę blizn, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu w zmienionej skórze. Skuteczne działanie można zauważyć przy różnego rodzaju bliznach, nawet trudnych do leczenia, jak blizny po oparzeniach oraz po trądziku młodzieńczym.
Na blizny twarzy, dekoltu i szyi zalecamy Kolagen PLATINUM. Do blizn w innych miejscach ciała zalecamy Kolagen GRAPHIT.

Stosowanie: nakładać 2 razy dziennie na wilgotną skórę (WAŻNE: woda i temperatura naszego ciała powoduje lepsze wchłanianie preparatu).

Kolagen jest budulcem tkanki łącznej w naszym organizmie, wchodzi w skład tkanki łącznej skóry właściwej dlatego też ważne jest stosowanie kolagenu powierzchniowo (żel kolagen Graphit, Platinum).

 

 Rola kolagenu w organizmie
 
Mechanizm przyswajania kolagenu                                                    naturalnego 
 Dlaczego warto wspierać się                                                                   suplementami diety 
 Kolagen Colvita - skład i działanie
 Wpływ witaminy C na syntezę kolagenu
 Inne produkty wspomagające                                                              regenarację i gojenie się ran

Zestawy dedykowane

  • Zestaw rozszerzony

    Kolagen Graphite + Colvita

    Kolagen będący budulcem ścian naczyń i odpowiada za ich elastyczność. Dlatego też ważne jest stosowanie kolagenu powierzchniowo od wewnątrz (Kapsułki Colvita).
  • Zestaw rozszerzony

    Colvita + Silver

    Przy stosowaniu kapsułek z kolagenem Colvita pomocne jest stosowanie kolagenu w żelu do smarowania miejsc bolesnych, nadwyrężonych...

Copyright 2024. All rights reserved.

made by Esencja Studio