Andromeda

Stawy, urazy kości

Co to są stawy?

Stawy to miejsca, w których kości stykają się i poruszają względem siebie. Kości są połączone elastycznymi więzadłami utrzymującymi je na właściwym miejscu. Natomiast chrząstki pokrywające kości w obrębie stawu zapobiegają ocieraniu kości o siebie, umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie stawu, który dodatkowo otoczony jest torebką stawową zawierającą płyn maziowy. Dostarcza on składników odżywczych do chrząstki. Nasze stawy na co dzień narażone są na duże obciążenia, przez co stosunkowo łatwo ulegają uszkodzeniom, a sygnałem zmian jest ból. Może pojawić się również ograniczenie ruchomości stawu i jego zesztywnienie, a także obrzęk.

Każdego roku rośnie liczba osób cierpiących na bóle kostno-stawowe:

Bóle stawów dotyczą aż 30% populacji (ponad 11 mln), są więc zjawiskiem powszechnym. Kobiety chorują na tę dolegliwość częściej niż mężczyźni, a. problem ten dotyka coraz to młodsze osoby.
Z wiekiem dolegliwości kostno-stawowe się nasilają. Po 50-tce cierpi na nie połowa populacji, a po 60-tce prawie 80%.
Stawy „zużywają się” z wiekiem – chrząstki stają się cieńsze, przez co wzrasta tarcie kości o siebie, pogarsza się też skład maziowego płynu stawowego. Prowadzi to do uszkodzenia stawów i upośledzenia ich czynności.

Najczęstsze przyczyny powstawania dolegliwości bólowych stawów:

  • Nadwaga, otyłość powodująca przeciążenia
  • Brak ruchu
  • Wady postawy
  • Długotrwałe przeciążenia takie jak: ciężka praca fizyczna, praca stojąca, wielogodzinna praca przed komputerem
  • Urazy – zwichnięcia, stłuczenia
  • Zmiany zwyrodnieniowe stawów
  • Zbyt intensywny trening sportowy
  • Osteoporoza
  • Stres

Kolagen i jego rola w profilaktyce i leczeniu dolegliwości kostno-stawowych:

Elastyczne, sprężyste chrząstki oraz płyn stawowy (maź stawowa) stanowią swoisty amortyzator przy poruszaniu się stawów. Choroba zwyrodnieniowa stawów to przedwczesne zużycie i uszkodzenia chrząstki stawowej, której głównymi składnikami są kolagen i proteoglikany. Do zwyrodnienia stawów dochodzi na skutek naturalnej utraty kolagenu związanej z procesem starzenia się. Bóle stawów to efekt uszkodzenia tkanki kolagenowej znajdującej się w każdym stawie.

Dlatego też ważne jest zapobieganie problemom. W tym celu stosowane są odżywki zawierające stymulatory tworzenia kolagenu obecnego w chrząstkach stawowych, torebkach stawowych, więzadłach i ścięgnach.

Niedostateczny poziom kolagenu upośledza zdolność regeneracji narządów ruchu, osłabia ścięgna, mięśnie i stawy.

Colvita to suplement diety, który obok swoich licznych zalet jest skutecznym sposobem zapobiegania powstawania bólu stawów.

Suplementacja kolagenu w postaci tabletek z kolagenem Colvita to skuteczna profilaktyka zapewniająca utrzymanie prawidłowego stanu stawów i zapobiegająca powstawaniu dolegliwości związanych z nieodpowiednią pracą stawów.

Kolagen naturalny w kapsułkach Colvita stosowany wraz z witaminą C poprawia zdolność organizmu do bieżącej regeneracji ścięgien i stawów.

Stosowanie: 2 razy dziennie po jednej kapsułce wraz z naturalną witaminą C

Kolagen naturalny Silver w żelu jest doskonałym uzupełnieniem Colvity w dolegliwościach kostno-stawowych. Zalecany do codziennego stosowania w okresie rekonwalescencji oraz do masażu podczas rehabilitacji z powodu złamań, skręceń, zerwanych ścięgien, a także w masażach leczniczych przy bólach kręgosłupa.

Stosowanie: wklepywać 2-3 razy dziennie. Stosować na wilgotną skórę (woda i temperatura naszego ciała powoduje lepsze wchłanianie preparatu).

 Rola kolagenu w organizmie
 Dlaczego warto wspierać się suplementami                                   diety
 Kolagen Colvita - skład i działanie
 Wpływ wit. C na syntezę kolagenu
 Inne produkty wspomagające stawy
 Mechanizm przyswajania kolagenu                                                    naturalnego

Zestawy dedykowane

Copyright 2024. All rights reserved.

made by Esencja Studio