Andromeda

kwi 5, 2012

Alergeny

Alergie i alergeny

 

Plamy na skórze, wysypka, uczucie swędzenia po użyciu kosmetyku mogą pojawić się nagle lub po pewnym czasie. Aby odkryć winowajcę warto poddać się dwutygodniowej kosmetycznej abstynencji, a następnie przeprowadzić naskórkowe testy płatkowe z produktami, które podejrzewamy o wywołanie alergii w roli testujących próbników. Wybierając kosmetyk zwracajmy uwagę na jego skład- im krótsza lista komponentów tym mniejsze ryzyko komplikacji. Pamiętajmy, że produkt w pudrze uczula mniej niż maść czy krem. Cień, konturówka albo szminka zmywalna wodą nie będzie tak niebezpieczna jak trwały kosmetyk, wymagający użycia silnego produktu do demakijażu.

 

Produkty na alergie możecie kupic TU -->>

 

Unikajcie potencjalnych alergenów. Wśród substancji zapachowych będą to: cynamonowy aldehyd, olejki różane i cytrusowe oraz bergamotkowy, mięta pieprzowa, alkohol benzoesowy. Groźnymi barwnikami mogą okazać się: zielone, różowe i fioletowe pigmenty (zawierające karmin, nikiel i tlenek chromu). Syntetyczne i naturalne barwniki oznaczone są numerami Cl. Te drugie ukryte są w przedziale Cl 75100 - CI 77947. Pozostałych cyfr należy się wystrzegać. Alergie wywołują również konserwanty: konwencjonalne (Methylparaben, Ethylparaben, Isopropylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Benzylparaben Glutaraldehyde, Hexamidine-Diisethionate, Phenol, Phenyl Mercuric Acetale, Phenyl Mercuric Bogate, Benzetonium Chloride), zawierające formaldehydy i formalinę, halogenki (zbudowane z chloru, chromu bądź jodu niekorzystnie wpływają na pracę wątroby, drażnią skórę, do najpopularniejszych z nich zaliczamy: Triclosan, Bromocinnamal, Chloroacetamide, Aluminium Chlorohydrex). Zwracajcie uwagę na obecność olejów mineralnych (parafina, cerezyna, wazelina, ozokerite). Unikajcie rakotwórczych nitrozamin, olejów silikonowych, soli aluminium, które zatykają pory.

                                                        

Wykonujcie próbę uczuleniową- Jest to wskazane zwłaszcza w przypadku farb i szamponów koloryzujących do włosów, maseczek, wodoodpornych kosmetyków, kremów do depilacji, samoopalaczy. Eksperymentów nie przeprowadzajcie na twarzy. Wybierzcie do tego grubą skórę na kolanie lub łokciu.

« Powrót

Copyright 2024. All rights reserved.

made by Esencja Studio