Andromeda

Różeniec

RÓŻENIEC GÓRSKI


 


RÓŻENIEC GÓRSKI

 

Z badań wynika, że dzięki zawartości rozawiny i salidrozydu oraz synergicznemu działaniu tych składników, spożywanie arktycznego korzenia zwiększa wytrzymałość na stres, wspomaga funkcjonowanie systemu nerwowego, usprawnia pracę umysłu, a także poprawia samopoczucie.

 

Szczególnie wskazany dla osób pracujących z dużym obciążeniem nerwowym, przy konieczności długotrwałego skupienia i koncentracji. Wpływa na poprawę procesów myślowych, zwiększa efektywność podczas nauki.

 

Różeniec górski (Rhodiola rosea), zwany również arktycznym korzeniem, wspiera organizm jako roślinny adaptogen. Roślina ta znana jest od tysięcy lat i chętnie wykorzystywana była i jest w medycynie ludowej. Różeniec górski stał się też przedmiotem zainteresowania wielu ośrodków badawczych, które badały właściwości różenica w procesach wspierania prawidłowej pracy układu nerwowego, redukuji stresu, wpływu na poprawę pracy układu immunologicznego i hormonalnego.

 

Różeniec posiada właściwości antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Wspomaga wrażliwość komórek na insulinę wspierając utrzymanie stałego stężenia glukozy we krwi. Połączony z innymi ekstraktami roślinnymi np. z ashwagandhy, brahmi, gotu koli, ginkgo biloba, rdestu japońskiego może jeszcze pełniej i bardziej skutecznie redukować stres, działać przeciw depresyjnie i przeciwlękowo oraz wpływać na poprawę zdolności intelektualnych człowieka.

 

 

 

Adaptogenne działanie Różeńca:

 

  • poprawiają pamięć, koncentrację

  • zwiększa motywację oraz kreatywność.

  • pomaga organizmowi lepiej radzić sobie ze stresem,

  • skutecznie niwelują zmęczenie psychiczne, zmienny nastrój, drażliwość,

  • zmniejsza niepokój, a nawet są pomocne w walce z depresją czy nerwicą.

 

 

Na rynku możemy znaleźć dużą różnorodność produktów na bazie rózeńca.

Są to najczęściej ekstrakty w tabletkach lub kapsułkach.

Mamy też sporą grupę preparatów złożonych z kilku ziółCopyright 2024. All rights reserved.

made by Esencja Studio