Andromeda

sty 31, 2015

Miód Manuka lepszy niż antybiotyk

MIÓD MANUKA LEPSZY NIŻ ANTYBIOTYK

APITERAPIA PROSTO Z NOWEJ ZELANDII

Tu kupisz MIODY MANUKA >>>

Nowozelandzka flora ewoluowała w izolacji i czystym środowisku od lat dzieki czemu osiagnęła najwyższe poziomy naturalnych, biologicznie aktywnych związków.

Dlaczego miód leczy?

Miód zawiera aktywne biologicznie substancje. Jedną z najważniejszych jest metyloglioksal  (MGO) – związek o działaniu przeciwbakteryjnym.

Czy każdy miód zawiera tyle samo MGO?

Zawartość MGO w miodzie z kwiatów nowozelandzkich krzewów Manuka jest najwyższa. W ich nektarze stężenie MGO wynosi od 30 do 1000 mg/ kg, podczas gdy w 1 kg innych miodów jest ok. 10 mg. Dziąki specjalnym procesom produkcji miód Manuka utrzymuje stały poziom leczniczych związków.

Miód Manuka zawiera także wysoką zawartość antyoksydantów (przeciwutleniaczy) – kwasów fenolowych i organicznych, flawonoidów, witaminy C, karotenów – walczących z wolnymi rodnikami.

 

Miód Manuka kontra bakterie

Układ pokarmowy

Za 95% antybakteryjnych właściwości miodu Manuka odpowiada metyloglioksal. Niszczy on bakterie bytujące w układzie pokarmowym – Helicobacter Pylori – odpowiedzialne za powstawanie wrzodów żołądka i dwunastnicy, Staphylococcus Aureus (gronkowiec złocisty) – prowokujący groźne biegunki i wymioty, salmonellę – wywołującą zapalenie jelit, biegunki, zatrucia.

Miód Manuka działa ochronnie na układ pokarmowy. Jego cukry – laktulozy i dekstryny – powodują wzrost korzystnych dla zdrowia bakterii jelitowych, hamując jednocześnie rozwój bakterii gnilnych. Przynosi ulgę w bólu brzucha wynikających z niestrawności, wzdęć czy dolegliwości jelita drażliwego.

Obniża stężenie kwasu solnego w żołądku, łagodzi podrażnienia i wrzody śluzówki.

Układ oddechowy, jama ustna

      

Dzięki swym właściwościom antybiotycznym i antyseptycznym manuka może być antidotum na zarazki infekujące układ oddechowy . Jego spożywanie przyśpiesza leczenie zajętych zatok i stanów zapalnych jamy ustnej. W szkole stomatologii Uniwersytetu Otago w Nowej Zelandii łagodzi się nim zapalenie dziąseł. Miód Manuka działa na wszelkiego rodzaju zmiany bakteryjne w jamie ustnej, afty.

Skóra

Wysoka aktywność miodu sprawia. Że wykorzystuje się go do leczenia dolegliwości skórnych a nawet uciążliwych chorób skóry – atopowego zapalenia skóry i łuszczycy. Zwalcza też bakterie Propioniobacterium Agnes odpowiedzialne za trądzik. Przyspiesza gojenie ubytków potrądzikowych i zapobiega powstawaniu blizn. W farmacji używany jest do produkcji opatrunków. W nowozelandzkich szpitalach opatruje się nim rany i oparzenia.

Inne schorzenia XXI wieku

Antyoksydanty z miodu Manuka walczą z wieloma chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak nowotwory, choroba Alzheimera i Parkinsona, cukrzyca i astma – twierdzą naukowcy z Warszawskiej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego. Miód Manuka obniża poziom homocysteiny we krwi dlatego zmniejsza ryzyko miażdżycy i zmian zakrzepowych, zawału serca i udaru mózgu. Po systematycznym spożywaniu miodu Manuka przez 2 tygodnie poprawia się skład krwi – wzrasta ilość erytrocytów (czerwonych krwinek i płytek krwi), poziom hemoglobiny (przenosi tlen) oraz stężenie żelaza. Te działanie zostało wykazane przez lekarzy Specjalistycznego Centrum Medycznego w Dubaju.

 

Jaki miód Manuka wybrać? Jaką zawartość MGO?

Zawartość MGO w miodzie podawana jest na opakowaniu, np. miód MGO 100+ zawiera co najmniej 100mg MGO. Aktywność miodu zależy od stężenia MGO.

MGO 30+, MGO 100+ poprawia odporność

MGO 250+ zalecany jest przy refluksie, zgadze, niestrawności

MGO 400+ łagodzi wrzody żołądka, trudno gojące się rany, zespół jelita drażliwego

MGO 550+ zaleca się w przypadku miażdżycy nóg, egzemie, anginie

 

Jak stosować miód Manuka?

Najlepiej na czczo! Zjeść prosto ze słoika 2-3 łyżeczki rano. Dobrze jeśli pozostawimy miód w ustach by powoli się rozpuszczał – będzie wtedy dodatkowo działa przeciwbakteryjnie na florę jamy ustnej i dziąseł.

Można rozpuścić 2-3 łyżeczki miodu wieczorem w letniej wodzie i pozostawić na noc. Wypić rano, po obudzeniu, na czczo.

 

« Powrót

Copyright 2024. All rights reserved.

made by Esencja Studio